טיול למלדיבים

טיול למלדיבים

רוב התיירים שמגיעים לסרי לנקה לא יכול להתאפק מלבקר באי מלדיבים. השכנה של סרי לנקה נמצא כל כך קרוב שבטוח תרצו לבקר באי המיוחד הזה. אז היהנ בהמשך כמה אפשרויות להגיע למלדיבים.

למרות שמבחינה גיאוגרפית האיים מלדיבים מבודדים, הם נגישים ע"י טיסה מדרום מזרח אסיה, המזרח התיכון ומזרח אירופה. קולומבו נמצאת במרחק של שעה משם על ידי טיסה, מסינגפור ודובאי זה לוקח בערך ארבע שעות טיסה. מאירופה זה לוקח כתשע עשרה שעות להגיע ל-Malé.

הגעה לאתרי הנופש:

אם יש לכם הזמנה באתר נופש, ההעברה מסודרת בדרך כלל לפני הגעתכם למלדיבים. האפשרויות הן סירת מנוע מהירה או העברה במטוס ימי, בדרך כלל לבחירתך. אזור ההעברה לאתרי הנופש קרוב לשדה התעופה. גם אם אתם מבצעים הזמנה לאתר נופש ב-Malé, סידורי ההעברה הם לעתים קרובות על ידי אתר הנופש עצמו. למלדיבים יש אחד מציי המטוסים הגדולים בעולם, לא מפתיע עבור מדינה עם 99% אוקיינוס, ויותר מאלף איים. המטוס טס בגובה נמוך ונותן לכם הזדמנות נוספת לחזות בנוף המרהיב של המדינה.

העברות לאיים דרך הים/האוויר:

ישנם ארבעה שדות תעופה אזוריים במדינה, בהם פועלות טיסות סדירות ל- Gan באטול Seenu ,טיסות ל- Kadhdhoo באטול Laamu, טיסות ל- Kaadedhdhoo באטול Gaafu Dhaalu, וטיסות ל- Hanimaadhoo באטול Haa Dhaalu. כל הטיסות הללו מגיעות היישר מנמל התעופה הבינלאומי.
שירותי מטוס – ימי:
הזמנות מקומות או זכיינית  פרטית של מטוס ניתן לארגן מ- Malé בשדה התעופה או מבית הנופש.
סירת מנוע מהירה ושירותי Dhoni:
סירת Dhoni מקומית נוחה רק לנסיעה למרחקים קצרים, בעיקר בגלל המהירות איטית שלה. אולם, חסרון זה גורם לה להיות נוחה מאוד לטיולים ולצלילות.
ישנם כמה חברות המספקות סירות מנוע מהירות וסירות Dhoni.

תחבורה:

מונית –  אף ש-Malé קטנה יחסית, ייתכן שתצטרכו את שירותיה של מונית,במיוחד אם יורד גשם. מוניות ב-Maléעולות בערך 20-25 רופי עבור כל עצירה,
ותשלום נוסף של 5.00 רופי עבור המטען. למרות שניתן לעצור מוניות ברחוב, הנורמה פה היא להזמין מונית מאחת מהתחנות הרבות הפועלות בעיר.

מעבורות לשדה התעופה:

מעבורות לשדה התעופה עולות 10 רופי לאדם לפני חצות, ו- 20 רופי לאדם אחרי חצות.
אם אתם בקבוצה גדולה זה עשוי להיות נוח יותר וחסכוני. המחיר לשכירת המעבורת לפני השקיעה הוא כ-250 רופי, ואחרי שקיעה 350 רופי עבר כל הקבוצה.
מזח המעבורת לנמל התעופה, הוא מזח מספר 9, וממוקםב- Boduthakurufaanu Magu, Henveiru, קרוב למלון "Nasandhura Palace."
המועצה לקידום התיירות במלדיבים בשדה התעופה:
ישנו דלפק בטרמינל ההגעה לשדה התעופה, כדי לספק מידע וסיוע לתיירים המגיעים למלדיבים, לספק מגוון רחב של חוברות בשפות שונות עבור האורחים הבאים לנפוש.